0

Gülperi 5. Bölüm Analizi 6. Bölüm İlk Sahne

Gülperi 5. Bölüm Analizi 6. Bölüm İlk Sahne

Gülperi yayınlanan 12 Ekim Cuma günki bölümünde yaşananlar, bir annenin çocukları için nelerden vaz geçebildiği hatta çocuklarının iyiliği içim çocuklarından vazgeçebildiğini seyrettik. Hepimizin içinden birisi olan Gülperi karakterinin belkide içimizde çokça örnekleri var. Gelelim bu bölümde neler yaşandığına.

Hasan tutuklanıyor

Ailesinin yani onu büyütenlerin anlattıkları, yalanları ve dolduruşlarıyla büyüyen Hasan, amcasıyla işbirliği yapıp Gülperiyi hapse attırmaya çalışıyordu. Amcasının yaptığı plana göre hareket eden Hasan annesinin evine uyuşturucu saklayıp polise ihbar etti. Annesi durumdan haberdar olsa da Hasanın başına bişey gelmesin diye sorguda bile susan Gülperi sonunda avukatında yardımıyla Ejderi yaptığı planla hapse attırmak ve kendisini kurtarmak için harekete geçtiler. Bu sırada avukatın eşi olaya müdahil oldu. Hasan ve Ejderin uyuşturucu aldığı kamera görüntülerini polise teslim etti. Gülperi ve avukatın planına göre Hasana bişey olmayacaktı ama işler istediği gibi gitmedi.

Hasanıda Ejderle birlikte polis alınca planlarının tutmadığı anlaşıldı. Hasan hapise atılıyor. Avukat Kadir hapiste Hasanı ziyarete gidiyor. Annesinin neden amcası Ejderi bıçakladığını ailesinin neden ona sırt çevirdiğini anlatıyor. Sürekli unuttu diye kızdıkları annelerinin hapishaneden onlara yazdığı mektupları belgeleri ve delilleri ile birlikte gösteriyor.

Gülperi 5. Bölüm Analizi 6. Bölüm İlk Sahne

Hasan geç de olasa gerçeği anlıyor anlamasına ama bunu bir de dedesinden duymak istiyor. Dedesinin görüş saatine yetişmesi bunu sorması için iyi bir fırsat doğuruyor. Hasan dedesine herseyini soruyor. Dedesi benim yaptığım şeyleri sorgulayamazsın diyip kestirip atıyor. Hasan annesinin yazdığı mektupları okuyor.

Yakup Gülperinin Hasanı kurtarmasını engellemeye çalışıyor

Yakup Taşkın Gülperinin çalıştığı yere gidiyor

Yakup ağa Gülperin Hasanı tek kurtarma şansı olan kefareti bulmaması hatta bulamaması için elinden geleni yapıyor. Yakup ağa Gülperiye Hasanın velayetini vermesi karşılığında kefareti ödeyeceğini söylüyor. Gülperi bunu kabul etmiyor. Parayı kendisinin bulacağını ve oğlunu eliyle ona vermek istemeyen Gülperi parayı bulmak için neler yapacak?

Çalıştığı iş yerinden borç isteyen Gülperinin ihtiyacı olan para 150.000₺. Çalıştığı işyerinden istediğini alamayan Gülperiye patronu destek oluyor ve banka kredisi için kefil olacağını söylüyor. Başvurularını yapıyorlar ve bekliyorlar. Bu sırada Yakup Taşkında boş durmuyor.

Gülperinin çalıştığı iş yerine gidip Gülperiyi kovmaları için teklifte bulunuyor. Ama istediği yanıtı alamıyor. İstediğini alamayan Yakup Ağa butiğin mülk sahibiyle görüşüyor ve satmaya ikna ediyor. Butiğin mülkünü satın alan Yakup Ağa Gülperinin patronuna onu kovması için şantaj yapıyor. Mecbur kalan butik sahibi Gülperiyi işten çıkartıyor. Gülperinin banka kredisi işi de bu sebeple olumlu sonuçlanmıyor. Oğlunu kurtarmaya çalışan Gülperi bir de işsizlikle karşı karşıya.

Son çare olarak Avukat Kadirin yardımını kabul ediyor Gülperi. Avukat Kadirin Gülperiye para vermek istediğini eşi duyar. Zaten Gülperiye karşı kendini dolduran Şeyma, Gülperinin parayı almasına engel olabilmek için Kadirin annesine haber veriyor. Sözleştikleri saatte Kadiri bekleyen Gülperi, Kadirle değilde annesiyle karşılaştı. Gülperiyle konuşan Kadirin annesi aile içinde sorun olamaması için parayı kabul etmemesi gerektiğini ve empati yapmasını istedi.

Gülperi beklediği yeri terk etti ve gitti. Onu bulamayan Kadir biraz ilerde Gülperiyi yakaladı. Gülperi ise Kadirin teklifini bir kezde kadirin yüzüne karşı reddetti.

Gülperi 5. Bölüm Analizi 6. Bölüm İlk Sahne

Gülperi çaresiz kalıp Yakup Taşkının teklifini kabul etmeden önce son bir kez büyüklük yapmasını istedi. Merhamet yok diyen Yakup ağa Gülperiye yaptığı teklifi tekrarladı. Hasanın velayetini ver kefareti yatırıyım.

Bu sırada Avukat Kadir çalışanına talimat veriyor, parayı yatırması için. Ama o sırada Gülperi çoktan Yakup ağanın teklifini kabul etmiş Yakup ağa da adamını kefareti yatırması için göndermiştir.

Hasan hapisten çıkıyor

Hasan hapisten çıkmadan biraz önce avukat Kadir tarafından ziyaret ediliyor. Hasana istediğine ulaştın diyen Kadir, dedesinin annesini nasıl işsiz bıraktığını ve kefaret parasını bulmasını nasıl engellediğini anlatıyor. Buradan çıkınca hayatının kararını vereceğini söyleyen avukat, Hasanın yanından ayrılıyor.

Hasan annesine mi gidecek? Yoksa tüm gerçeklere ve belgelere rağmen dedesini mi seçecek? İntikam için tekrar dedesinin yanına da yerleşecek mi?

Yeni bölüm ilk sahne ve fragman yayınlandığında web sitemize ekleyeceğiz.