0

Meliha karakteri kimdir? İdris Koçovalı için önemi nedir? Çukur Meliha Karakteri

Meliha karakteri kimdir? İdris Koçovalı için önemi nedir? Çukur Meliha Karakteri

“Tesbihinin danesi olaydım, hep yanında kalaydım. M’den İ’ye”

Bu sözler Meliha ve İdris arasında yaşanmış olan aşkın sözleri. Bu sözlerle birbirlerine asla kavuşamayacak olmalarının farkında olmaları, hatta hiç kavuşamayacak olmalarının sözleri.

İdris için Meliha kim?

Meliha karakteri kimdir? İdris Koçovalı için önemi nedir? Çukur Meliha Karakteri

İdris Koçovalı için kendi sözleri ile anlatmak gerekirse Meliha “Gerçekten aşık olduğu kadın. Korkuyu onunla hissettiğini, onu kaybetmekten korktuğunu” söylüyor. Bu kadar büyük bir aşk nasıl olur da biter? yada bitmek zorunda kalır? Buna bakmadan önce İdris Koçovalı için Melihanın ne kadar önemli olduğuna bir kez daha değinmek istiyoruz.

Bülent Ersoy, İdris’i arayıp davet edip yerine Meliha’yı gönderiyor. Yani yaşanan aşk herkes tarafından biliniyor. Aracıları bile kaliteli olan insanlar.

 

Meliha karakteri kimdir?

Meliha Çukur dizisinin ilk sezonundan beri adı geçen 2. Sezon 8. Bölüm’e kadar yüzü görünmeyen ve sadece bahsi geçen bir karakter. Aliço çokça kez ziyaretine gitmiş hatta 1. sezonda İdris Koçovalı’yı da ziyarete götürmüştü. Fakat yüzü asla görünmemişti.

İdris ona olan aşkından deliye dönmüş ve Melihayı vurmuş. Bunun verdiği pişmanlıkla her yıl aynı günde anma gecesi gibi resminin karşısında içer. Melihayı bu kadar özel yapan şey tabi ki İdris Koçovalı’nın gerçek aşkı olması. Ailesinden hemen hemen herkesin bu durumu bilmesi, Sultan Hanım’ın verdiği tepkilerden belli. Bu durumda iki arada kalan İdris ailesini seçmiş olacak ki Meliha yaşadıkça onunla olamayacağını anlayıp tetiği çekmiş.

Meliha diziye devam edecek mi?

Meliha karakteri ne kadar yeni başlamamış olsa da izlediğimiz 6 Kasım tarihli 2. Sezon 8. Bölümde ilk defa kendisini gördük. Melihanın Çukur hikayesinde bir yeri var. İdris’e hediye ettiği üzerinde kemiğinden çıkarılan kurşun olan tesbih, onun dizide kalıcı olacağı, ilerleyen zamanlarda hikayenin bir parçası hatta puzzle ın bir tamamlayıcısı olacağı niteliğinde. Bu kadar zaman gizlenen gerçekler ve sırlar olmalı.

0

Cumali Koçovalı Ölecekmi? #aslanparçası

Cumali Koçovalı Ölecekmi? #aslanparçası

6 Kasım tarihli Çukur dizisi 2. sezon 8. bölüm çok heyecanlı geçti. Birçok planlar kuruldu ve bu planlara karşı önlemler alındı. Cumali Koçovalı hedefteki isimdi.

Peki neden Cumali hedefte?

Cumali Koçovalı Ölecekmi? #aslanparçası

Cumali kaba kuvvettin çözüme kavuşturamayacağı hiç bir şey olmadığına, tek tek yada onar onar öldürerek bitirebileceğine inandığı bir savaş yaşamak istiyor. Gerçekten öyle mi? Değil tabi ki. Cumali en kadar plan yaparsa karşı taraf yani Karakuzular da o kadar plan yapıyor.

Çetonun hedefinde Cumali var!

Çeto Celasun ile yaptığı anlaşmada amcalarını yani Yamaç ve Cumali’yi öldürmesini istedi. Akşın’ın evde bulunması ve Celasun’a pazarlık karşılığı geri verilmesi “sizi istediğimiz zaman avlarız. siz bizim elimizdesiniz” mesajı verdi. Ailesini korumaya çalışan Celasun teklifi mecburen kabul etti. Çünkü yapacak başka hiç bir şeyi yoktu. Akşını teslim eden Çeto telefonda Celasun’a “Su küçüğün mermi büyüğün.” derken Cumalinin ölüm emrini de vermiş oldu.

 

Cumali Koçovalı diziden ayrılacak mı?

Çatıda Cumali’ye yardım etmek için bekleyen Celasun arkasından Cumaliye silah çekti. Ailesini korumak için ateş etmesi gereken Celasun Cumali’yi öldürecek mi?

İhtimal 1:

Cumali durumun farkına varıp durumu anlayacak ve onu bu çıkmazdan kurtarmak için hareket etmeye başlayacak. Celasun’a arka çıkan Cumali onu ve yiğeni Akşın’ı koruyacak.

 

İhtimal 2:

Cumali durumu fark edip Celasun’u yaralayı oradan uzaklaşacak. Celasun’a tavır alacak Cumali artık onunla iş yapmayacak ve gruba dahil etmeyecek. Bu durumu daha içinden çıkılmaz bir hale sokacak.

 

İhtimal 3:

Celasun o pozisyonda arkasından gelecek bir saldırıya karşı tedbirsiz olacağından, her şeyin bir plan dahilinde olması ve arkadan Yamaç’ın gelip Celasun’u durdurması. En uzak ihtimal bu olsa da, izlediğimiz sıradan bir dizi değil ve her şeyin gerçekleşebileceği bir yapım seyrediyoruz.

Şimdiden neler olacağı merak konusu. Gelecek bölümü merakla bekliyoruz.

0

Avatar Atakan Çukur’da mı? Çukur Dizisinde Oynayacak mı?

Avatar Atakan Çukur'da mı? Çukur Dizisinde Oynayacak mı?

Survivor yarışması ile hemen hemen her evde izlenen ve yüzü tanınan Survivor tarihinin başarılı yarışmacılarından sayılabilecek, yetenekli ve aynı zamanda sporcu olan Avatar lakaplı kikbokscu Atakan Çukur dizisine mi katılacak?

Avatar Atakan kimdir?

Aslen Sivas’lı olan Avatar Atakan’ın gerçek adı Çağan Atakan Arslan. Sporculuk hayatına amatör basketbolcu olarak başlayan Atakan; 17 yaşında vücut geliştirme ile ilgilenmeye başlamış. Ardından dövüş sporları ile ilgilenmeye başlayan Atakan tüm ilgisini bu yöne verdi.

Tam anlamıyla başarı dolu bir hayatı olan Avatar Atakan, Ülkemizi uluslar arası turnuvalarda ve madalya yarışlarında temsil ediyor. Hatta Muai Tai ve Kikboks alanlarında dünya şampiyonluğu ve altın madalyalarla adının sadece Survivor yarışmasında duyulmadığını sessizce haykırıyor.

Avatar Atakan Çukur'da mı? Çukur Dizisinde Oynayacak mı?

Başarılı hayatı ve devamlılığını sağlayacak karakterde ve azimde olduğu kesin olan Avatar Atakan televizyon sektörüne giriyor mu?

Avatar Atakan Çukur dizisinde oynayacak mı?

Avatar Atakan Çukur dizisinde oynayacak. Ama onu hemen göremeyeceğiz. 2019 Ocak ayından itibaren kadroya katılacak Atakan. Peki hangi rolde oynayacak? Bunun cevabı henüz netleşmedi. Yalnızca kötü karakteri oynayacağı ve Karakuzular ile iş birliği yapacak hatta Reşid Fazlullah’ın bir adamı olacağı konuşuluyor.

Avatar Atakan’a başarılar diliyoruz.

0

Çukur’da yeni Karakter – Kaan Yıldırım Hangi Rolde Oynayacak? #yenibaşlıyoruz

Çukur'da yeni Karakter - Kaan Yıldırım Hangi Rolde Oynayacak?

Çukur dizisi tüm heyecanıyla devam ediyor. Tabi ki bu heyecana ve aksiyona yeni isimler eklenmesi gerekiyor. Bu sefer Çukur’da baya ses getirecek bir oyuncu geliyor ve farklı bir rolde olacak.

Peki kimdir bu oyuncu?

Çukur'da yeni Karakter - Kaan Yıldırım Hangi Rolde Oynayacak?

Kaan Yıldırım. Dizide ki ismi Yaman Samatlı olacak karakterin ve neler yapacağı paylaşıldı. Kaan Yıldırım Çukur’da Vartolu Saadettin’in düşmanını oynayacak. Daha önce Vartolu’nun düşmanı olacak. Kötü karakter olarak diziye girecek olan Kaan Yıldırım Vartolu’nun daha önce zarar verdiği bir ailenin psikopat olan oğullarını oynayacak.

Erkan Kolçak Köstendil ile daha önce de aynı yapımda oynayan Kaan Yıldırım, Ulan İstanbul dizisinde Erkan Kolçak Köstendil ile birlikte rol almışlardı.

[adinserter block=”1″]

Birbirlerinin oyunculuklarına alışık ve tecrübeli olan iki karakter dizide çok anlaşamayacak olsa da birbirlerine ve oyunculuklarına aşina olduklarını biliyoruz.

Yaman Samatlı neler yapacak?

Çukur'da yeni Karakter - Kaan Yıldırım Hangi Rolde Oynayacak?

[adinserter block=”1″]

Yaman Samatlı, Samatlı aşiretinin liderinin oğludur. İstanbula Vartolu’yu bulmak için gelecek ve Karakuzular ile iş birliği yapacak. Tek derdi Vartolu olan Yaman, Samatlı aşiretinin ve yapacağı Karakuzu anlaşmasının gücünü arkasına alıp Sadettin ile uğraşacak. Doğal olarak Sadettin yani Salih Koçovalı’nın yeni ailesi olan Koçovalılar ile çatışma içerisine girecek.
[adinserter block=”1″]
Koçovalı ailesinin beyni olan Yamaç’ın kafanını biraz daha çalıştırması gerecek zira artık düşman sayısı artıyor.

0

Çukur İkinci Sezon 7.Bölüm Fragmanları

Çukur İkinci Sezon 7.Bölüm Fragmanları

Duygusal Hesaplaşma

Çukur İkinci Sezon 7.Bölüm Fragmanları

Çukur yeni bölüme dair önemli notlar içeren yeni fragmanda; İdris ve Selim Koçovalı’nın yüzleşmesi damga vuruyor….

İşte Çukur 40. Yeni Bölüm Fragmanları

Çukur nefes kesen bir bölümle haftaya başladı. Çukur 40. yeni bölüm 2. fragmanı da bugün geldi. Son bölümde, Mahsun, Karakuzuları toplar ve planını anlatır. Hedefteki kişinin resmini gösterir. Bu arada Yamaç da harekete geçmiştir. Vartolu ve Yamaç, öldürecekleri kişinin odasında çocuğu ile birlikte uyduğunu görünce tüm plan alt üst olur. Ayrıca Mahsun bir ambulansın geldiğini görür. Saldırı iptal edilir.

Çukur İkinci Sezon 7.Bölüm Fragmanları

Ersoy ise bambaşka bir plan yapar. Çukur 40. yeni bölüm fragmanında ise; Selim ve İdris Koçovalı’nın duygu dolu yüzleşmesi var. İdris’in “Sen bizi yaşıyor sanıyorsun değil mi? Biz sadece nefes alıp, veriyoruz. Ne istiyorsun benden!” sorusuna Selim de; “Bir tek isteğim var, beni neden istemedin hiç, neden istemedin baba?” sorusunu sorar.

İdris Koçovalı bu soru karşısında duygulanır. Şimdi, İdris Koçovalı’nın Selim’e vereceği cevap merak ediliyor.

İşte Çukur 40. Yeni Bölüm Fragmanları

Çukur 2.Sezon 7.Bölüm 2.Fragman

0

Çukur Dizisi Yamaç’ın Dinlediği Müzik Hangisi? #pesetmedik

Çukur Dizisi Yamaç'ın Dinlediği Müzik Hangisi? #pesetmedik

Çukur Dizisi Yamaç'ın Dinlediği Müzik Hangisi? #pesetmedik

Yamaç Salihi kurtarmak için girdiği evden çıkarken telefonundan bir parça çalıyor. Kulaklığı takıyor ve müzikle birlikte uzaklara gidiyor.Peki Yamaç hangi şarkıyı dinliyor?

İşte o müziğin sahibi, sözleri ve kendisi.

 

Şarkının ismi Yaş Elli.

Seslendiren Replikas Grubu.

Sözleri;

Günler geceler susmuş artık uykum yok

Gördüklerim ben değil benden haber yok

Eller ehlikeyif oldular benim derdim çok

Kapıdan girsem yok a canım bacadan girsem yok

 

Geriden geriye bir ses duydum döndüm baktım yok

Gerçeklerden gerçeklere tek bir günüm yok

İşlevini yitirmemiş geçgin gibisi yok

Kapıdan girsem yok a canım bacadan girsem yok

 

Şarkının kendisi,

0

Çukur Son Bölüm Özeti 22 Ekim #pesetmedik

Salih askıda dizihabercisicom

Çukur dizisi son bölüm özeti

Çok heyecanlı hatta doğruyu konuşmak gerekirse önceki bölümden çok daha heyecanlı bir bölüm oldu. İzleyicinin istediği heyecanı yaşattı mı bizce 10 üzerinden 9.

Şimdi bölümün özetini yazalım.

Bildiğiniz gibi önceki bölümde bizimkilerden Cumali, Karakuzulardan da Çeto Reşid amca tarafından kaçırılmış ve iki tarafa da aşiret liderlerinden Kadı’yı öldürmesi karşılığında salınacağı başaramazlarsa eğer rehinelerin öldürüleceğini söylemişti.

Bu bölümde evi izleyen Yamaç ve Salihin planını ve hatta kısmende olsa planın başarısını izledik.

Yamaç ve Salih eve sızıyorlar

Salih ve yamaç eve sızıyorlar

Salihin yaptığı ve Yamaç’ında onayladığı ve eve girmenin tek yolu olarak gördükleri plana göre; evden birisine bir ilaç verecekler kendini kötü hisseden misafir için ambulansla kapının önüne gelecekler ve ambulanstan inip evin içinde kalacaklar.

Plan başarılı oluyor ve ambulansla eve geliyorlar. Eve giren ve içerde kalan Salih ve Yamaç gece olunca evin içerisinde Kadı’yı arıyor. Kadı’yı bulan Salih ve Yamaç tam tetiği sıkacakken Kadı’nın oğlu ile birlikte yattığını görüp vazgeçiyorlar.

Ne yaparsak yapalım çocuğun önünde olmaz diyen Yamaç Salihin de onayını alıyor ve geldikleri yoldan evden ayrılıyorlar.

Bu arada karakuzular da Çeto’yu kurtarmak için harekete geçiyor. Mahsunun yaptığı plana göre hareket eden Karakuzular, kar maskeli kalabalık bir şekilde eve kaba kuvvetle girmeye çalışırlarken (bu sırada Salihin ambulansı geldiği için) giremiyorlar.

Salih ve Medet girecekleri evi tekrar inceliyor

Salih ve Medet girmek istedikleri eve tekrar girebilmek için evin etrafında keşfe çıkıyorlar. Medet bir ayrıntıyı atlamıyor. Geniş bir arazinin ortasında bir kulübe ve başında nöbet bekleyen afganlar.

Eve tekrar dönüp bulduklarını anlatan Salih ve Medet, tehlikeli olduğu için o yolu deneyemeyecekleri gerekçesiyle oradan girmemeye karar veriyorlar. Tekrar takibe başlayan Metin ve Kemal evde hareketliliğin olduğunu haber veriyorlar ve evden çıkan grubu takip etmeye başlıyor. Lunaparka gelen evden çıkan adamlar, Kadı’nın oğlunu getirmişler.

Karakuzular’ın ortalığı karıştırma planı

Ersoy pahalı araba resimlerine bakarken Mahsun başarısız olmuş bir şekilde eve geri gelir. Ersoy ortaya değişik bir fikir atar. “Afganları birbirine düşürmek”.

Plana göre Reşid’in tüzüğünü çalan Mahsun ve Ersoy Kadı’nın oğlunu kaçırıp adamları öldürüp yerine afganlı cesedi bırakmak ve Reşid’den çaldığı yüzüğü oraya bırakmak. Buna göre Reşid’den şüphelenilecek. Kadı ve Reşid arasında husumet çıkacak ve olay Karakuzulardan uzaklaşacak, onlar da Çeto’yu rahat rahat bulacak.

Bu plan da kısmen başarılı oldu. Lunaparktan çocuğu kaçıran Mahsun, Reşid’den çaldığı yüzüğü olay yerine bıraktı. Ama onları izleyen Metin ve Kemal’den haberi yoktu. Olanları izleyen Metin ve Kemal olaydan hemen sonra Mahsun’un attığı yüzüğü bulup herkesten önce aldılar. Yamaç’a haber veren Metin yamaç geldiğinde yüzüğü ona verdi. Yüzüğün Reşid’e ait olduğunu hatırlayan Yamaç elinde bir koz olduğunu düşünerek Salih ve Medet’i bıraktığı yere geldi.

Cumali hapisten sıkılıyor

Çıkmak için türlü planlar yapan Cumali aradaki boru aracılığı ile fark etmeden Çeto ile konuşuyor. Telefonla konuşma numarası yapan Cumali karşısında birisi varmış gibi konuşuyor. İçeri giren afganlara şaka yaptığını söylese de ceplerinden cep telefonunu çarpmayı başarıyor.

Yamaç’ın cep telefonunu arayan Cumali yerini tarif ediyor. Kolay bulmaları içinde çatıya Çukur bayrağı dikiyor.

Çıkmak çabalayan sadece Cumali değil. Çeto’da Mahsun’dan aldığı haberle yerini bulmaları için içerde bir ateş yakıyor.

Cumali bir plan yapıyor. Tavana bir ağırlık asıyor, nöbetçileri çağırıyor ve ağırlığı serbest bırakıyor. Afganın silahını afganı döverek alan Cumali anahtarlarını da alıyor. Çıkmayı başaran Cumali dışarda çatışıyor. İstemeden de olsa Çetoyu kurtarıyor. Cumali ve Çeto dövüşüyor. Ama dışardan gelen Afganlarla da çatışmaları gerekiyor. Cumali bütün afganları öldürüyor.

Kimse yok

Geri geldiğinde kimseyi bulamayan Yamaç, Medet’in bahsettiği tünelden gitmiş olabileceklerini düşünüp peşlerine düşüyor. Kulübenin başında iki ölü nöbetçi gören Yamaç, kulübeye giriyor. Medet’in öngördüğü gibi bir tünelin olduğunu gören Yamaç hemen tünele giriyor.

Salih askıda dizihabercisicom 

Tünelin diğer ucunda Salih ve Medet’in askıda olduğunu ve yakalandığını görüyor. Tam Salih gülmeye başlayınca arkadan Kadı ve adamları görünüyor.

Kadı Yamaç’a kendini tanıttıktan sora eğer adamları geri istiyorsa oğlunu geri getirmesini istiyor. Mecbur kabul eden Yamaç oradan ayrılıyor.

 

Bakalım neler olacak? Gelecek gölümde neler olacak ve Yeni bölüm ilk sahne analizi yayınlandığında sitemizde olacak.

0

Muhammed Cangören Kimdir? Çukur Reşid Fazlullah

Çukur yeni karakter Reşid Fazlullah

Çukur yeni karakter Reşid Fazlullah

Çukur dizisine yeni katılan oyuncu Muhammed Cangören kimdir? Hangi işlerde rol aldı ve en önemlisi Çukur dizisinde rolü ne olacak?

Şimdi hep beraber bu konu başlıklarına bakalım ve inceleyelim.

Muhammed Cangören kimdir?

Muhammed Cangören 1951 yılında Afganistanda doğmuş. 1969 yıllarında ise Afganistan televizyon kanallarında çalışmaya başlamış. Dizi ve filmlerde konuşması ve şivesi bu nedenle çok gerçekçi hatta gerçek.

Muhammed abimizin Türkiye’ye gelişi 1982 yılı. Türkiye’ye geldiğinde çocuk tiyatrolarında oynuyor. Kendisi ile ilgili edinebildiğimiz şahsi bilgi bu kadar.

 

Hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Muhammed Cangören başarılı bir oyuncu. Birçok dizi ve filmde rol aldı. Tabiki birçok ulusal ve uluslararası ödüle de layık görülmüş.

İlk dizi oyunculuğunu İkinci Bahar dizisi ile yapmış. Ardından Üvey Baba’da oynamış.

2002 yılında Berivan dizisi ile izleyici karşına geçti. Başarılı oyuncunun bu kadar tanınmasında bence 2003 yılında canlandırdığı Abuzer Kömürcü karakterinin büyük etkisi var. Kurtlar Vadisinde Hüsrev Ağanın eroin üreticisi olarak çalışan ve çiftliğinde yaşayan Merzifonlu lakaplı Abuzer Kömürcü. “Lan it!”

Kendisi tabiki birçok filmde de rol almış.

Operasyon: Argo, Sultanın Sırrı, Toz, Hiçbiryerde, Bir Anlık Özgürlük gibi güzel yapımlarda ve daha fazlasında rol almış.

 

Çukur dizisinde Muhammed Cangören

Muhammed Cangören Çukur dizisinde Reşid Fazlullah karakterini canlandıracak. Bir görünüp bir kaybolan karakterler gibi değil. Fragmanda da yer verildiğine göre kalıcı hatta gerçekten güçlü bir karakteri canlandıracak başarılı oyuncu.

Böyle olmasını ve heyecanla seyrettiğimiz diziye bir heyecan daha katmasını ümit ediyoruz.

 

0

Çukur 2. Sezon 5. Bölüm Fragman Analizi

Merhaba yine çok heyecanlı bir bölümün fragmanı yayınlandı. Bu dizi bizi eski konulara götürdükçe hikayenin karanlık tarafları aydınlanıyor, her seferinde yeni şeyler öğreniyoruz. Bunlarla birlikte hikayede can sıkan taraflar ve canı sıkılanlar her zaman olduğu gibi eksik olmuyor.

Eski defterler açılıyor

Selim Aliçoyu Meliha Hanımın Yanında Buluyor

Selim daha çok aramaya başlıyor gibi görünüyor. Aliço arada bir ziyaret ettiği hatta 1. sezonda İdris Amcasını bile getirdiği Meliha Hanımın yanına uğruyor. Meliha Hanım dizinin takipçileri tarafından da bilinen adı geçse de yüzü görünmeyen İdris Koçovalının eski ama eskimeyen aşkı. İdris Babanın gazino yıllarında tanıdığı, birbirlerini sevdikleri biliniyor. Hatta bu aşk yüzünden hayatı alt üst olan Meliha, mesleğinden yaşadığı yerden hatta hayatından olmuş. İdris Koçovalının kaza kurşunuyla hayatına son verdiğini zannettiği Meliha meğer bu zamana kadar bir bakım evinde gözlerden uzak hayatını sürdürüyormuş.

Aliço Sultan Ana İdris Baba

Selim Aliçoya İdris Amcasının yerini söylüyor. Hoş söylemese bile Aliço aramak isteseydi bulurdu. Aliço güzelce giyinip amcasını ziyarete gidiyor. Karnını doyurduktan sonra ahdevefa  olacak ki Sultan Hanımla ilgilenmeye başlıyor. Sultan Anasına çorba içiren Aliço aynı zamanda İdris Amcasının sorduğu soruları cevaplıyor. “Seni buraya Selim mi gönderdi?” diyen İdris evet cevabı alıyor. Aliço peşine Meliha Hanımı ziyarete gittiğini Selimi de orada gördüğünü söylüyor. Elinde tuttuğu bardağı düşüren Sultan Hanım göründüğü gibi hayattan kopuk olmadığını gösteriyor.

Celasun ve Çeto Pazarlığı

Celasun Çetoyla görüşüyor

Çeto ve Celasun görüşüyor. Her ne kadar Celasun Koçovalı ailesine Medeti vererek köstek olmayacağını gösterse de, geçindirmesi gereken bir ailesinin olduğunu söyledi. Ne için yaptığını bilmediğimiz bir konuda Çeto Celasuna bir silah veriyor ve birini öldürmesini istiyor. Celasuna amcalarının nerede olduğunu soruyor. Amcadan kastı Emmi Paşa ve İdris olabilir.

Celasun Çetodan silahı alıyor

Çeto konuşmasının devamında Celasuna “Çaresiz bir adamın önünde durma, çünkü onun kararlılığı kimse de yoktur.” diyor. Burada çaresiz adam dizide herkes olabilir. Çukurdan istediği desteği alamayan Cumali ve Yamaç, elini her şeyden çekip eski hayatlarına dönen İdris ve Mücahit hatta Vartolu Sadettin bile olabilir.

Çeto Celasunla konuşuyor

Cumali Yamaç ve Salih Destek Arıyor

Yamaç destek arıyor

Yamaç Salih ve Cumali kardeşler çok da sote olmayan ama ilk izlenimde güvenli sayılabilecek bir yerde Salihin ayarladığı destekle buluşuyorlar. Salih adamı tanıtmak için “Sovyetler zamanında tankın içine nasıl bomba bırakılacağını öğreten, senin ömründe görmediğin silahları kullanmasını bilen ve onlara sahip olan bir adam” olarak anlatıyor. Salihin bu zamana kadar lojistik ve silah konusundan birçok destek aldığını ve hatta bunu çok iyi yaptığını biliyoruz. Peki kim bu yeni adam?

Adı Reşid Fazlullah. Salihin de dediği gibi biriyse yeni üçlümüze çok iyi bir destek olacağına şüphe yok.

Çukur yeni karakter Reşid Fazlullah

Diğer detaylar

Celasunun severek evlendiği Akkız diye seslendiği biricik aşkı psikolojik olarak zor günler geçiriyor. Yalnız kalması sakıncalı olan Akşine maalesef kimse yardımcı olamıyor. Celasun yapması gereken şeyler olduğundan çok fazla yada gerektiği kadar yanında olamıyor. Akşin Celasunun evinde yangın çıkartıyor.

Cumali Koçovalı köşeye sıkışıyor

Başı beledin bir türlü kurtulmayan ve belayı üzerine paratoner gibi çeken yeni abimiz Cumali, fazlaca adam tarafından sıkıştırılıyor. Böyle bir yere bilmeden girmeyeceği için bu sahnede ki yorumumuz Cumali onları oraya toplamak istediği için giriyor. Kendini tehlikeye atmayı seven Cumali açıkçası başı beladan kurtulsunda istiyormuş gibi değil.

Detayları çıkarttığımız fragman

0

Çukur 2. Sezon 4. Bölüm Özeti Yeni Bölüm İlk Sahne

Çukur fragman haber dizihaberğcisicom

Çukur dizisi 2. Sezon 4. Bölümde neler oldu? Cumali ve Vartolu arasında neler yaşandı? Yamaç çukuru almak için neler yaptı? Bütün soruların yanıtları ve 2. Sezon 5. bölüm ilk sahne analizi yazımızda.

Celasun ve Yamaç Çukur için yanımdamısınız

Yamaç Karakuzulara ilk darbeyi vurduktan sonra kardeşi Salihi aramaya çalışıyor. Aliçonun da yardımıyla saklandığı yerde Salihi bulan Yamaç kaldıkları eve götürüyor ve Salihe intikam için bir fırsat vereceğini söylüyor.

Cumali ve Salih tanışmadıkları için ilk karşılaşmaları çok samimi olmuyor. Salih kendini Cumaliye tanıtırken soyismini Koçovalı olarak söyleyince Cumali sinirleniyor. Kendisini Koçovalı olarak tanıtamayacağını söyleyen Cumali Salihin üzerine yürüyor. Salih babasının soyadını kullanacağını söylüyor. Cumali “her veledi zinaya Koçovalı deseydik” diye çıkışınca sinirler geriliyor. Salih (Vartolu) kazanmak için birlik olmamız gerekiyor, eğer birlik olmazsak ölürüz diyerek iş birliği yapmayı teklif ediyor. Ekleme yapan Salih bütün iş bittiğinde hesapları kapatırız diyerek raconu kesiyor.

 

Sevenler Kavuşuyor

Vartolu Sadettin Salih Koçovalı ve eMedet

 

Yamaç ve Salihin yaptığı plana göre hareket eden üç kardeş Karakuzuların uyuşturucu için hammadde alış verişi yapacakları Afgan satıcılarla anlaşma yapıyorlar. Plana göre takip edip Karakuzuların hammaddesine el koyup kendilerine almak ve Karakuzulara bir darbe de yapacakları uyuşturucu işinden vurmaya çalışmaktı. Ama planları ters tepiyor. Önceden planları Çeto’dan habersiz değiştiren Mahsun buluşma yeri ve zamanını değiştiriyor. Yamaç Salih ve Cumalinin çatışmaya girip el koydukları malzeme ve para ise kum ve kağıt çıkıyor.

Bu arada aradaki buzları eriten Salih ve Medet tekrar barışıyor.

 

Selim sürekli İdris Babayı takip ediyor

Selim Koçovalı ÇukurDizihabercisicom

Kendini affettiremeyen ve konuşacak yüzü olmayan Selim sürekli İdris ve Mücahit’i (Emmi’yi) takip ediyor. Emminin tüm azarlamaları ve İdrisin terlemelerine rağmen takip etmekten vazgeçmeyen Selim, babasının kapısının önündeki çöpleri dökerek ve onları izleyerek gününü akşam ediyor. Babası en sonunda dayanamayıp pazardan dönerken yine takip ettiği sırada dönüp dövüyor, ama yerden kalkıp takip etmeye devam ediyor.

 

İdris Koçovalı geri mi dönüyor?

ilk sezondan dinlediğimiz hikayeye göre İdris Koçovalı’yı İdris Koçovalı yapan şeyin pazar yerinde haraç kesmek isteyenlerle yaptığı kavga olduğu anlatıldı. Vartolunun eski adamı olan Niyetçinin haraç kestiği pazar yerinde limon satarak geçimini sağlayan ve Emmi ile sürekli kitap alışverişi yapan hocanın limon tezgahından haraç kesmek isterlerken İdris Baba’yı bıçağı ile oynarken görüyoruz.

Akıllara hemen o soru geldi. İdris Koçovalı geri mi dönüyor?

Ama beklenen gibi olmadı. İstenen gibi haracını veren İdris Baba bu durumu gururuna yediremediği için tezgahını Emmiye bırakıp eve döndü.

 

Yamaç herkesi topluyor

Celasun ve Yamaç Çukur için yanımdamısınız

Celasun’un yardımıyla tüm mahalleliye haber veren Yamaç, herkesin toplandığı depoda ahaliye seslendi. Çukuru geri almak için geldiğini ve bunu çukura zarar vermeden yapmak istediğini söyler.

Ahali adına konuşan Celasun, sizin her gelişinizde çukura ve bize zarar geliyor biz kendi kendimize yetiyoruz diyerek reddediyor.

İstediği desteği çukurdan alamayan Yamaç, yola onunla beraber çıkan Metin ve Kemal’le devam ediyor.

 

Karakuzular istediğini alıyor

Karakuzular istediği hammadde ye sahip oluyor ve Çeto Mahsunla birbirlerine ve kardeşliklerine sonuna kadar güvenebileceğini bir kez daha anlıyor.

 

Yeni bölüm ilk sahne analizi

 

Yeni bölümde Aliço İdris Amcasını buluyor. Kapıda hasret gideren Aliço ve İdris Baba, Aliçoyu yemeğe davet ediyor. İçeri giren Aliçonun ardından dışarda Selimi gören İdris Baba, kapıyı Selimin yüzüne kapatıyor.

Kırgınlığı ve kızgınlığı Selime karşı henüz geçmediği belli.

İlerleyen bölümlerde neler olacak?

Yamaç, Cumali ve Salih Karakuzulara karşı neler yapacak? Çukur ahalisi Koçovalıların arkasında duracak mı?

Fragman analizi çok yakında sitemizde.