0

#Diriliş Ertuğrul yeni bölümde sürpriz gelişmeler yaşanacak!

TRT1’in Çarşamba akşamlarına damgasını vuran dizisi Diriliş Ertuğrul, 5. sezon 125’i bölümüyle geliyor..

Yeni bölümün konusu şöyle:

İlbilge Hatun’un Ertuğrul’u yanlışlıkla da olsa hançerlemesinin ardından Kayılar ve Umuroğulları arasındaki gerilim had safhaya çıkmıştı. Ertuğrul, İlbilge’nin gerçek yüzünü öğrenmiş ve onunla hesaplaşmıştı. Diğer yandan Osman ile Savcı, Ertuğrul’un yetişmesiyle Dragos’un adamlarının elinden kurtulmuştu.

Turgut ve Mergen, Ertuğrul’un emriyle gizli sandığın anahtarını ele geçirebilmek için Moğol komutanlarının içine sızmış, ancak sonradan ifşa olmuşlardı. Osman ve Savcı’yı bulmak için zindandan kaçan Gündüz ise, vuruşma yerine geldiğinde Dragos’un eline düşmüştü. Dragos, Gündüz’ün hançeriyle Umur Bey’i öldürmüş ve bu suçu Gündüz’ün üzerine yıkmayı başarmıştı…

Umur Bey’in Gündüz tarafından öldürüldüğünü düşünen İlbilge, bu büyük acısından sonra ne yapacak? Kayılar ile Umuroğulları arasındaki husumet, daha da derinleşecek mi? Ertuğrul, tüm bu olayların arkasında olduğunu düşündüğü Dragos’u bulabilecek mi? Dragos’un yeni tuzağı ne olacak?

Gündüz, kendisini temize çıkarabilecek mi? Turgut ve Mergen, Moğolların elinden kurtulup gizli sandığın anahtarına ulaşmayı başarabilecek mi?

Ertuğrul, üzerine oynanan oyunları bertaraf edip Söğüt’ün huzur ve emniyetini tesis edebilecek mi?

0

Diriliş Ertuğrul’un Osman Bey’i Emre Üçtepe kimdir? #DirilişSöğüt

Diriliş Ertuğrul bu akşam ekranlara dönerken diziye birçok isim katıldı. Bu isimlerden biri de en önemli karakteri “Osman Bey” hayat verecek olan Emre Üçtepe… Osman Bey’in çocukluğunu oynayacak olan Emre Üçtepe hakkındaki bilgiler de bu vesileyle merak edilmeye başlandı.

Çarşamba günleri ekrana gelen Diriliş Eruğrul’un yeni sezon ilk bölümü bu akşam yayınlanacak. Dizinin takipçileri sabırsızlıkla yeni bölümü beklerken Osman Bey’in küçüklüğünü canlandıracak olan ve diziye yeni katılan Emre Üçtepe’yi merak ediyor. Peki, Emre Üçtepe kimdir?

EMRE ÜÇTEPE KİMDİR?

Diriliş Ertuğrul’dan önce de oyunculuk deneyimi bulunan Emre Üçtepe, “Başarmalısın” adlı filmde “Naci” karakterine hayat vermişti. Tokat, Yeşilyurt doğumlu olan Emre Üçtepe, ortaokul öğrencisidir. Diriliş Ertuğrul dizisinde, Ertuğrul Bey’in küçük oğlu Osman Bey’in çocukluğunu canlandıracak.

OSMAN BEY KİMDİR?

I. Osman, Osman Gazi, Osman Bey ya da Osman Han, mahlasıyla Fahrüddin veya Osmancık, Osmanlı Beyliği ve Osmanlı Hanedanı’nın kurucusu ve beyliğin ilk padişahı olan Türk hükümdar. Dedesi Süleyman Şah, büyükannesi Hayme Hatun, babası Ertuğrul Gazi ve annesi Halime Hanım’dır.

Osman Gazi, Ahi Şeyhlerinden Edebali’nin görüşlerine değer verir ve ona saygı duyardı. Sık sık Şeyh Edebali’nin Eskişehir Sultanönü’ndeki Dergahına gider ve misafir kalırdı. Osman Gazi, sık sık dergahına gittiği Ahi şeyhlerinden Edebalî’nin görüşlerine değer verir ve ona büyük saygı duyardı.

Söğüt’te temelleri atılan, 600 yıl süreyle üç kıtada hüküm sürecek olan Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi, 1326’da Bursa’da Nikris (goutte) hastalığından vefat etti.

0

Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun Bensu Soral Kimdir? #DirilişSöğüt

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu aylar sonra bu akşam başlıyor. Dizinin yeni bölümüyle birlikte Hande Soral da ilk kez seyircinin karşısına çıkacak. Soral, projede ‘İlbilge’ karakterine hayat verecek. Peki İlbilge kimdir?

Diriliş Ertuğrul 5. sezon bu akşam uzun bir aranın ardından seyircisiyle buluşuyor. Diziye yeni sezonda birbirinden ünlü isimler katıldı. Bunlardan biri de ünlü oyuncu Hande Soral… Soral, projede “İlbilge” karakterini canlandıracak. Yeni karakterin ilk kez ekrana gelmesiyle birlikte ise “İlbilge kimdir?” sorusu gündem olacak. Tarihte olup olmadığı da araştırılmaya başlanacak.

İLBİLGE KİMDİR?

Tarihte İlbilge Hatun, Göktürk Devleti’nin Türk Kağanı Bilge Kağan’ın annesidir. Eşi Göktürk Devleti’ni yeniden kuran İlteriş Kutlug Kağan’dır. Diğer oğlu Kül Tegin’dir. Ertuğrul Bey zamanında yaşamamıştır.

ERTUĞRUL GAZİ KAÇ KERE EVLENDİ?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey, tarihte 1 kere evlendi. Tek evliliği olan Halime Hatun ile evlendi. Halime Hatun’un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk’a kavuştu.

HANDE SORAL KİMDİR?

2 şubat 1987’de Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. Bensu ve Betirhan adından ikiz kardeşleri var ve Soral gibi oyunculuk yapıyorlar. İlkokul ve ortaokulu Bursa’da bitirdi. Lise öğrenimini yine Bursa’da olan İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimi için İstanbul’a geldi ve Bilgi Üniversite’sinin Psikoloji bölümünde eğitimini tamamladı.

2008 yılında Soral’ın ‘Komedi Dükkanı’ adlı programı izlemeye gitmesi ile tüm hayatı değişti. Tolga Çevik’in oynadığı Fırat Parlak’ın yönetmenlik yaptığı ‘Komedi Dükkanı’ adlı programa Çevik, Soral’ı misafir olarak sahneye çıkardı.

Yönetmen Parlak, Soral’ın performansını beğendi ve ona oyuncu olayı teklif etti. Bu teklif üzerine Soral’ın tüm hayat çizgisi değişti ve oyunculuğa yöneldi. Ünlü oyuncu İsmail Demirci ile evlidir.

0

Diriliş Ertuğrul’un Dragos’u İlker Aksum Kimdir? #DirilişSöğüt

İLKER AKSUM YENİ DÜŞMAN DRAGOS OLDU!

Çarli dizisiyle yıldızı parladıktan sonra pek çok dizi projesinde yer alan İlker Aksum, 23 Mayıs 1971 tarihinde dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla başladı. 1997 senesinde Olacak O Kadar programıyla ilk televizyon deneyimini yaşadı. Daha sonra bir çok dizide ufak rollerde karşımıza çıkan İlker Aksum, bir döneme damga vuran Yabancı Damat dizisinin kadrosunda yer aldı, bu dizide canlandırdığı iç güveysi damat Ruşen karakteriyle büyük bir kitlenin sevgisini kazandı.

Oyunculuğun yanı sıra sunuculuk da yapan İlker Aksum, Diriliş Ertuğrul’un 2018 sezonunda kadroya dahil oldu.Başarılı oyuncu İlker Aksum, Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda kritik rollerden birini canlandıracak. İlker Aksum’un oynadığı Dragos karakteri Türkler’in yeni düşmanı olacak ve içerden bilgi sızdıracak.

YER ALDIĞI PROJELER

Mehmetçik Kut’ül: Cox (2018) yılında
Poyraz Karayet : Çınar – (2017) yılında
Seddülbahir 32 Saat : Yasin Uslu – (2016) – Ramiz
Yeşil Deniz – (2015) yılında
Aşk Olsun (Başrol Oyuncusu) – (2015) yılında
Kadim Dostum Başrol Oyuncu – (2014) yılında
Ne Diyosuun (Ali Kemal) Başrol Oyuncu – (2014) yılında
Tatar Ramazan (dizi) : Cevdet Mercan – (2013) yılında
Mutlu Aile Defteri : Nihat Durak – (2013) yılında – Kudret Taşyumruk
20 Dakika : Ali Bilgin – (2013) yılında – Ali Halaskar
Kötü Yol : Nisan Akman – (2012) yılında – Reşat
Bizim Yenge : Aydın Bulut – (2011) yılında – Bahri
Bizim Büyük Çaresizliğimiz : Seyfi Teoman – (2011) yılında – Ender
Sen De Gitme : Türkan Derya – (2011) yılında – Doktor Yahya Turan
Muhteşem Yüzyıl : Taylan Biraderler – (2011) yılında – Kaptan-ı Derya Cafer Ağa (Konuk Oyuncu)
Vavien : Taylan Biraderler – (2009) yılında – Televizyoncu Sabri
Ejder Kapanı : Uğur Yücel – (2009) yılında – Doktor
Canım Ailem : Türkan Derya – (2008) yılında – Halim
Güz Sancısı : Tomris Giritlioğlu – (2008) yılında – İsmet
Kara Yılan : Taylan Biraderler – (2007) yılında – Yüzbaşı Laroş
Küçük Kıyamet : Taylan Biraderler – (2006) yılında – Ali
Yabancı Damat : Taylan Biraderler – (2004-2007) yılında – Ruşen Demir
Aşk Olsun : Yasemin Türkmenli – (2003) yılında – Yıldırım
Beşik Kertmesi : Taylan Biraderler – (2002) yılında – Enis Büyütücü
Biz Size Aşık Olduk : Türkan Derya – (2002) yılında – Sinan
Baykuşların Saltanatı : Tülay Eratalay – (2000) yılında
Çarli İş Başında : Taylan Biraderler – (2000) yılında – Afakan
5 Maymun Çetesi : Taylan Biraderler – (1999) yılında – Amerikan
Çarli : Taylan Biraderler – (1998) yılında – Afakan
Olacak O Kadar : Levent Kırca – (1997) yılında – İlker

0

#Diriliş Ertuğrul’dan Sen Anlat Karadeniz’e Büyük Darbe! #DirilişSöğüt

Diriliş Ertuğrul yeni sezon başlangıç tarihi geçtiğimiz günlerde yapımcı tarafından duyurulmuştu. Diriliş dizisi oyuncu kadrosu yeni isimlerle genişlerken projeye dahil edilecek isimler de kesinleşti. Peki, Diriliş Ertuğrul 122. bölümde neler olacak ve yeni sezon ilk bölümde Ertuğrul Bey’i neler bekleyecek?

Yeni sezon ilk bölüm 7 Kasım 2018 Çarşamba yani bugün takipçileriyle buluşuyor. Ertuğrul Gazi ve alplerinin başına gelecek yeni olaylar ve Moğol baskıları 5. sezona damga vuracak ve diger rakiplerine de darbe vuracak gibi görünüyor işte dizide 5. Sezon ilk bölümde yaşanacaklar…

Ertuğrul Bey’in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt’e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir.


Ertuğrul, tüm bu çetin şartlar altında obasını ve evlatlarını bu tehlikelerden koruyabilecek midir? Bu büyük cenderede Ertuğrul’un en büyük destekçileri kimler olacaktır? Devletin tahakküm altına girmesi ve gücünü kaybetmiş olması, Ertuğrul’u hangi amaca yönlendirecektir?

Diriliş Ertuğrul Her Çarsamba 20.00’da Trt1 Ekranlarında

0

Osman Karakterini Kim Oynayacak? Yapımcıdan Açıklama Geldi #DirilişErtuğrul

diriliş-osman-karakteri-kim.jpg

Yayın hayatına Diriliş Osman olarak devam edecek Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon fragmanı yayınlandı. Ertuğrul üzerine değil de Osmanlı devletinin kurucusu Osman üzerinden devam edecek dizi yapımcılarından ve oyuncudan açıklama geldi.

Merakla beklenen osman karakterini kim oynayacak?

Osman karakteri Diriliş dizisinin yeni sezona ismini verecek karakteri olacak. Herşeyden önce dönem dizisi olan ve birçok ayrıntı içeren dizide Osman karakterini kim canlandıracak?

Yapımcı Bozdağ oyuncu için; “Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterini Burak Özçivit canlandıracak.” açıklamalarında bulundu.

Osman karakterini canlandıracak olan başarılı oyuncu Burak Özçivit instagram hesabından yapımcı Mehmet Bozdağ ile fotoğrafını paylaştı.

diriliş-osman-karakteri-kim.jpg

0

3 Ekim Reyting Sonuçları Açıklandı Mı?

3 Ekim Reyting Sonuçları Açıklandı Mı?

Bugün için haftanın en kolay reyting yarışı diyebiliriz.

Çocuklar Duymasın Ve Sen Anlat Karadeniz dizisinin zirve için yarıştığı bu günde başka rakip henüz yok!

Diriliş Ertuğrul dizisinin henüz başlamadığı haftada  Sen Anlat Karadeniz zirvedeki yerini korudu.

Reytinglerde rakiplerine  fark atan Sen Anlat Karadeniz geçtiğimiz hafta AB’de 6,41, ABC1’de 9,54 ve Totalde ise 12.82 ile birinci olurken Çocuklar Duymasın ise sırası ile 3. 4. Ve 7. Olmuştu

Bakalım bu akşam zirve nasıl şekillenecek.

Sen Anlat Karadeniz zirvedeki yerine koruyabilecek mi?

0

Diriliş Ertuğrul Ne Zaman Başlıyor? Yayın Tarihi Belli Oldu Mu?

Yeni sezonu için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

Diriliş Ertuğrul 122.bölüm fragmanı için geri sayım başladı. Yine aksiyon ve heyecan  dolu sahnelerle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Diriliş Ertuğrul’da neler olacak?

TRT 1 ekranlarının izlenme rekorları kıran dizisi ne zaman yayınlanacak?

 

Diriliş Ertuğrul 5.sezonu başlangıç tarihi ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi Ekim ayının ortalarında başlaması bekleniyor. TRT 1 ekranlarında her çarşamba yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi 122.bölüm fragmanı ise bu hafta içi yayınlanağı bilgisi verildi.

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 5. SEZONDA NELER OLACAK?

 

 

Dizinin 5. sezonunda artık hikaye Ertuğrul Gazi’den Osman Gazi’ye doğru geçecek.

Osman Gazi’nin hikayesine geçişin yavaş olacağı ve 10’lu yaşlardan itibaren yansıtılmaya başlanacağı belirtiliyordu. Diriliş Ertuğrul’un 5. sezonu hakkında bilgi veren Mehmet Bozdağ, çekimlerin Eylül ayının ortasında başladığını belirtti.

10 yıllık zaman atlamasının yaşanacağı dizide Ertuğrul’un oğlu Osman ve diğer önemli roller için geniş bir cast çalışması yapılıyor.

Yeni Bölüm Fragmanı Yayınlandığında Sitemizden Takip Edebilirsiniz…